לבדיקת זכאותך ללא תשלום, מלא /י את פרטיך. נחזור אליך עד יום עבודה.

שורשיך בפולין?
עולם חדש של אפשרויות נפתח בפניך

גם אני פולני- הוצאת דרכון פולני

נכנסים לארה״ב ללא ויזה עם דרכון הפולני

ישראלים עם דרכון פולני יכולים להיכנס לארה

מאז שנת 2004 נהנים אזרחי פולין
משייכות לאיחוד האירופי

גם אני פולני- הוצאת דרכון פולני

ביכולתך לקבל הטבות רבות בלימודים:
אקדמאיים ברחבי אירופה

גם אני פולני- הוצאת דרכון פולני

זכותך להתגורר ולעבוד
בכל אחת מ- 28 מדינות אירופה

גם אני פולני- הוצאת דרכון פולני

באפשרותך לפתוח עסק באירופה
ולקבל מימון ותמיכה של האיחוד

גם אני פולני- הוצאת דרכון פולני

דרכון פולני מאפשר כניסה חופשית
ל – 157 מדינות ברחבי העולם

גם אני פולני- הוצאת דרכון פולני

מי זכאי לאזרחות פולנית?

החוק הפולני מורכב וקובע מספר תנאים וכללים לצורך אישור אזרחות פולנית לכן, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בשיחת טלפון לצורך בדיקת זכאותכם לאזרחות. נעשה זאת בשמחה, באופן מיידי וללא תשלום!

מי שמעוניין להתעמק בנושא, להלן עיקרי החוק הפולני
ישנם שני מקרים המזכים באישור אזרחות פולנית:

מועד עליה לארץ לפני 19.1.1951

החוק שקובע מי זכאי לאזרחות הוא חוק ישן משנת 1920, לפיו רק גברים שנולדו אחרי 19.1.1901 זכאים לאזרחות כפולה (פולנית ואזרחות אחרת) וזאת בתנאי שהיו כשירים לשירות צבאי בפולין ולא קיבלו פטור משירות. בנוסף, החוק אוסר שירות בצבא זר וכהונה בתפקיד ציבורי.

לעומת זאת, לנשים לא הייתה אפשרות להחזיק באזרחות כפולה כלומר, אישה שעזבה את פולין וקיבלה אזרחות אחרת לפני שנת 1951, אזרחותה הפולנית נשללה באופן אוטומטי. אולם, במידה ומדובר באשה, שנכון לתאריך 19.1.1951 היתה קטינה (היינו, פחות מגיל 18) ניתן לאשר את אזרחותה הפולנית בתנאי שלאביה היתה אזרחות פולנית שלא נשללה.
 

מועד עליה לארץ אחרי 19.1.1951

החוק החדש קובע שכל אדם זכאי להחזיק בשתי אזרחויות ללא תנאים נוספים. למעשה, אזרח פולני שעזב את פולין וקיבל אזרחות אחרת, עדיין נחשב גם לאזרח פולני. לחוק זה קיים סייג, לפיו אזרח שוויתר מרצון על אזרחותו הפולנית בעת שעזב את פולין או לחילופין כפו עליו לוותר על אזרחותו הפולנית, הדבר עשוי להיות לו לרועץ ובמקרה כזה יש לבדוק את שנת עלייתו לארץ.
במקרים רבים נקבע כי הויתור לא היה חוקי וניתן לאשר את האזרחות הפולנית בהליך ערעור.

 

שאלות נפוצות:
האם ניתן לדלג על דור בהליך הוצאת האזרחות?

טעות נפוצה היא כי לא ניתן לדלג על דור בהליך הנ"ל. אולם בפועל, ניתן "לדלג" אף על מספר דורות, גם במקרה שבן הדור הקודם נפטר וגם אם הוא בחיים ולצורך כך יש להוכיח כי לבן הדור הקודם היתה אזרחות שמעולם לא נשללה. מבקש האזרחות, יכול להיות צאצא עבורו תתקבל ההחלטה על סמך זכאות מתמשכת ומסמכים רלוונטים של הדורות הקודמים לו. הליך כאמור, מקצר את הזמן והעלויות הנלוות לאישור אזרחות ומומלץ למי שהוריו/סבו/סבתו לא הוציאו אזרחות אולם היו זכאים לה. חשוב לציין, כי היה ואזרחותו של מי בשרשרת הדורות נשללה, אזי לא ניתן להוציא אזרחות לצאצאים.
 

האם ילדיי זכאים לאזרחות ודרכון פולני?

ילדיהם של אזרחי פולין זכאים לאזרחות פולנית באופן אוטומטי, מספיק שאחד מההורים מחזיק באזרחות פולנית. עבור ילדים קטינים (עד גיל 18), ניתן להנפיק דרכון פולני מבלי לאשר את אזרחותם תחילה וזאת על סמך רישום תעודת לידה ישראלית במשרד הפנים הפולני. במקרה של ילדים מעל גיל 18, תחילה יש לאשר את אזרחותם בפולין ולאחר מכן מבצעים את רישום תעודת הלידה כאמור לעיל.

עבור ילדים מחוץ לנישואין, במידה ולאב אזרחות פולנית, אזי ניתן לקבל עבורם אזרחות ודרכון פולני, רק אם הכיר בהם האב תוך שנה מיום היוולדם. במקרה שהאם אזרחית פולין, אזי באופן אוטומטי הילדים הינם אזרחי פולין.
 

האם בן/בת הזוג שלי זכאי/ת לאזרחות ודרכון פולני?

 בן/בת הזוג אינו זכאי/ת לאזרחות/דרכון פולני באופן אוטומטיאם ברצונכם לגור ביחד באחת ממדינות האיחוד האירופי, עליכם לסור לרשויות המדינה עם תעודת הנישואין שברשותכם וכך בן/בת הזוג יוכל לקבל שהייה וויזה לעבודה בהתאם לחוק המקומי.. אולם, אם ברצונכם לגור ביחד באחת ממדינות האיחוד האירופי, עליכם לסור לרשויות המדינה עם תעודת הנישואין שברשותכם וכך בן/ בת הזוג יקבל זכות שהייה וויזת עבודה וזאת בהתאם לחוק המקומי. בנוסף, כעבור מספר שנים בן/בת הזוג יקבל אזרחות של אותה מדינה בה הנכם מתגוררים.

אתר תדמית: WebMeUp